Tuesday, April 16, 2019†††††††††††††††††††††††††††††††† Williamsville North Track

Kidís 200m Dash

Place

Name

Time

1

Annette Smith

:52.74

2

Leila Ung

:56.77

3

Tyler Ung

1:08.64

4

Ellie

1:16.58


1600m Run

Place

Name

Time

Estimated 5k

Recommended REP

Recommended Tempo

1

Olivia Smith

7:52.8

26:33

:58/200m, 1:58/400m

8:59/1600m

2

Patrick Fernandez

8:04.5

27:11

1:00/200m, 2:00/400m

9:12/1600m

3

Christina Kinneg

8:10.9

27:31

1:01/200m, 2:02/400m

9:18/1600m

4

Barb Sauer

8:11.8

27:31

1:01/200m, 2:02/400m

9:18/1600m

5

Magnolia Miller

8:13.4

27:39

1:01/200m, 2:20/400m

9:21/1600m

6

Haley Ventura

8:25.2

28:17

1:03/200m, 2:06/400m

9:31/1600m

7

Paul Pietraszewski

8:30.4

28:34

1:03/200m, 2:07/400m

9:38/1600m

8

Alan Jay

8:35.7

28:47

1:04/200m, 2:07/400m

9:42/1600m

9

Ashley Del Plato

8:36.8

28:47

1:04/200m, 2:07/400m

9:42/1600m

10

Siobhan Davis

8:43.5

29:14

1:05/200m, 2:10/400m

9:49/1600m

11

Inna Rozov

8:59.6

30:06

1:07/200m, 2:14/400m

10:07/1600m

12

Laurie Garrnder

9:06.8

30:25

1:07/200m, 2:14/400m

10:11/1600m

13

Andrea Sivestrini

9:15.5

30:56

1:08/200m, 2:17/400m

10:23/1600m

14

Patricia Baker

9:28.2

31:37

1:10/200m, 2:20/400m

10:35/1600m

15

Paul Waas

9:31.3

31:48

1:11/200m, 2:22/400m

10:39/1600m

16

Sandy Knawczyk

12:04.5

39:46

1:30/200m, 3:00/400m

13:11/1600m


3000m Run

Place

Name

Time

Estimated 5k

Recommended REP

Recommended Tempo

1

Cragg Chaffee

10:36.6

18:20

40/200m, 1:21/400m

6:20/1600m

2

Matt Dore

11:11.9

19:19

43/200m, 1:25/400m

6:39/1600m

3

Sam Legierski

11:14.9

19:24

43/200m, 1:26/400m

6:41/1600m

4

Kelsey Gratien

11:19.8

19:34

43/200m, 1:26/400m

6:44/1600m

5

Jim Price

11:22.1

19:38

43/200m, 1:27400m

6:46/1600m

6

Dave Mac Vittie

11:47.1

20:19

45/200m, 1:30/400m

6:58/1600m

7

Matthew Phillips

11:53.1

20:30

45/200m, 1:31/400m

7:02/1600m

8

Matt Pawlowski

12:19.7

21:16

47/200m, 1:34/400m

7:17/1600m

9

Ron Lemmon

12:35.9

21:42

48/200m, 1:36/400m

7:25/1600m

10

Jim Griffin

12:36.7

21:42

48/200m, 1:36/400m

7:25/1600m

11

Tom Sass

12:51.1

22:10

49/200m, 1:38/400m

7:33/1600m

12

Steve Rizzo

13:06.2

22:33

50/200m, 1:40/400m

7:42/1600m

13

Christopher M. Smith

13:21.4

22:58

51/200m, 1:42/400m

7:49/1600m

14

Nancy Legierski

13:37.8

23:26

52/200m, 1:44/400m

7:58/1600m

15

Jennifer Weinstein

13:45.0

23:40

52/200m, 1:45/400m

8:03/1600m

16

Dawn Schlee

14:01.5

24:07

53/200m, 1:47/400m

8:13/1600m

17

Bryan Weinstein

14:07.1

24:17

54/200m, 1:48/400m

8:15/1600m

18

Jill Lieber

14:21.0

24:39

54/200m, 1:49/400m

8:23/1600m

19

Nancy Moriarity

14:32.2

24:58

55/200m, 1:51/400m

8:28/1600m

20

Sam Spritzer

14:34.7

24:58

55/200m, 1:51/400m

8:28/1600m

21

Jane Wright

14:56.1

25:39

57/200m, 1:53/400m

8:42/1600m

22

Judy Lemmon

15:09.7

26:00

58/200m, 1:56/400m

8:48/1600m

23

Christine Klein

16:24.5

28:08

1:02/200m, 2:04/400m

9:28/1600m